Швець В.Т.: “Український погляд на Другу світову війну”

В п’ятницю 17.05.2024 о 16.00 в зумі відбулася лекція професора, доктора фіз.-мат. наук, відомого громадського діяча та історика Швеця Валерія Тимофійовича на тему “Український погляд на Другу світову війну”.

19.05.23 вишиванка Швець2

Про спікера: Швець В.Т. – доктор фізико-математичних наук, професор,  академік Академії наук вищої школи України, відмінник освіти України, за визначні досягнення у науковій і педагогічній діяльності нагороджений пам’ятним знаком Петра Могили (2014), за особистий внесок у розбудову Української Держави та утвердження Української Нації нагороджений почесною ювілейною відзнакою її провідника (2017)..

 

Блоги Швеця В.Т.: 

https://blog.i.ua/user/7624238/,

https://valeriyshvec.blogspot.com/

Народний оглядач – Мій блоґ | Народний Оглядач (ar25.org)

 

Бажаючих брати участь у зустрічі було так багато (понад 100), що кімната zoom  не змогла всіх прийняти. Студенти взяли активну участь в обговоренні доповіді, ставили питання, які стосувалися також і сучасних подій. Наприкінці зустрічі висловили слова вдячності спікеру Швецю В.Т. та організаторам зустрічі.

Деякі відгуки:

Гордєєва Варвара: “Після прослуховування лекції Швеця Валерія Тимофійовича хотіла б виділити декілька фраз які мене вразили:

“Ми не маємо права програти цю війну. У нас страшний ворог. Хід інформаційної війни проти нас надто нагадує роки Другої світової війни. Наша симетрична відповідь – це створення військ інформаційної контрпропаганди. Гібридна війна – це тотальна війна й інформаційна її складова надважлива.”

“Кожна велика війна починається за десятки років до першого пострілу.”

“Ми склали документ, що гарантує початок війни через 20 років… Коли висуваєш умови, які народ не здатен виконати, то примушуєш протилежну сторону або порушити домовленість, або почати війну.”

Хотіла б виразити велику подяку Швецю Валерію Тимофійовичу за таку цікаву лекцію.”

Юдже Аліна: “…Я не фанатка історичних тем, але лекція мені сподобалося  і мотивувала детальніше розбиратися в історії не тільки України, а й загалом всього світу. Валерій Тимофійович чітко, лаконічно і просто розповідав свій погляд на Другу світову війну, опирався на додаткові матеріали, зачитував документацію, аналізував, досліджував та доповнював таблиці… Лекція мене вразила, ніхто не навʼязував особисту думку, у кінці кожен міг поставити питання професору та отримати відповідь над якою можна задуматися…”

Корна Віолета: “… Інформація мені сподобалося була цікаво почути ще щось нове тому, що також багато знаю з історії Другої світової війни і участі в ній українців. Шокуюючим було те, що досліджувати достовірну чисельність загиблих під час другої світової і голодоморів СБУ почали тільки останні 10 років…”

Сахібов Олександр: “Лекція професора, доктора фіз.-мат. наук, відомого громадського діяча та історика Швеця Валерія Тимофійовича на тему “Український погляд на Другу світову війну” – булa дуже чудовa, тa зaхопливa! Слухaв ії з зaхвaтом! Дуже сподобaлaсь)
Особливо я вaжaю, що темa Другої світової війни  цікaвa тa кожний мaє знaти історію своєї крaїни і повaжaти!”

Бичков Сергій: “Відвідав конференцію Валерія Тимофійовича на тему “Український погляд на Другу світову війну”. Було дуже цікаво послухати та зрозуміти дещо для себе з цієї лекції. З іншого боку подивитися на події тих часів. Лекція мала чітку структуру, доступний та аргументований виклад матеріалу. Конференція була проведена із презентацією, що допомагало краще орієнтуватись у наданому матеріалі. Мені дуже сподобалась подача інформації та розповідь Валерія Тимофійовича. Дякую, що влаштували таку цікаву конференцію”