Геноцид українського народу у 20 сторіччі: зустріч з проф. Швецем В.Т.

27.02.2024 року відбулася зустріч професора Швеця В.Т. зі студентством ОНТУ.

Тема зустрічі: “Геноцид українського народу у 20 сторіччі”.

19.05.23 вишиванка Швець

Про спікера: Швець В.Т. – доктор фізико-математичних наук, професор,  академік Академії наук вищої школи України, відмінник освіти України, за визначні досягнення у науковій і педагогічній діяльності нагороджений пам’ятним знаком Петра Могили (2014), за особистий внесок у розбудову Української Держави та утвердження Української Нації нагороджений почесною ювілейною відзнакою її провідника (2017)..

Блоги Швеця В.Т.:

Народний оглядач – Мій блоґ | Народний Оглядач (ar25.org)

Снимок экрана 2024-02-27 134548 Снимок экрана 2024-02-27 141932

Снимок экрана 2024-02-27 141813

Знімок екрана 2024-03-01 204722

З доповіді Швеця В.Т.

“Служба безпеки України за останні роки виконала безпрецедентну за обсягом роботу по дослідженню найбільшої за масштабами трагедії в історію людства – геноциду українського народу. Встановлена кількість жертв: 3 млн. жертв у 1921-23 роках, 10.5 млн. осіб у 1932-33 роках і 1.5 млн. осіб у 1946-47 роках створюють потужний і непохитний фундамент для її подальших досліджень. Цю роботу не можна вважати завершеною, поки не будуть встановлені пам’ятники на місцях всіх масових поховань.

Я пишаюсь тим, що не чекаючи команди згори, не будучи фаховим істориком, одним з перших у 21 сторіччі виніс тему геноциду українського народу на шпальти провідних українських періодичних видань. Саме геноциду, а не великого голоду, як могли дозволити собі найсміливіші і нечисленні автори у попередні роки. Що міг доктор фізико-математичних наук не маючи доступу до центральних архівів і інших стратегічних джерел інформації у вільний від основної роботи час написати про найбільшу трагедію в історії не лише українського народу, але і світу? Оцінити масштаби цієї трагедії, яка, насправді, піддається математичному опрацюванню навіть за тієї скудної інформації, що можна знайти у відкритих джерелах. На диво, ці оцінки виявились доволі близькими до вище наведених, отриманих на основі пізнішого опрацювання колосальної кількості джерел інформації. Навести спогади членів родини, які пухли з голоду у 1932-33 роках. Нарешті, почати аналіз причин цієї трагедії. Саме почати аналіз справжніх причин, а не обмежитись, слідом за деякими дослідниками, шаблонними звинуваченнями у трагедії людожера Сталіна, впливом економічних проблем країни, неврожаю та інших третьорядних факторів, що лише маскують існування фундаментальних причин геноциду….”

Повний текст доповіді може прочитати за посиланням.

Наприкінці доповіді студенти та викладачі ставили запитання та отримували змістовні відповіді.

Красно дякуємо проф. Швецю В.Т. за дуже інформативну та пізнавальну лекцію!